Proč bych měl stlát postel

Proč bychom měli stlát postel

Posted on Posted in Blog, Myšlenka dne

Stlaní postele v ranních hodinách vám přinese skvělý pocit prvního dokončeného úkolu, který si můžete odškrtnout ve svém “to do” listě a pomůže vám vyhrát celý den.

Když začnete každé ráno stlát postel, stane se vaším zásadním pozitivním zvykem, který vás bude provázet po celý den. v Knize The Power of Habit autor uvedl, že stlaní postele každé ráno je spojené s vyšší produktivitou během dne, s lepším pocitem bytí a lepším zacházením s finančním rozpočtem. Autor knihy Duhigg napsal ve své knize, že ustlaná postel neznamená automaticky lepší známky nebo méně utrácení, ale že je to první zvyk, první hotový úkol nového dne, který dále pomůže udržovat a rozvíjet ostatním zvyky.

 

Asi nejsilnějším důvodem, proč stlát ráno postel uvedl admirál W.H. McRaven na slavnostním ukončujícím ceremoniálu univerzity v Texasu. Z jeho úst vzešla myšlenka, pokud chcete změnit svět, měli byste začít stlaním své postele. Jeho další myšlenky týkající se stlaní postele jsou:

Pokud ustelete postel každé ráno,  dokončíte tím první úkol vašeho dne. Stlaní postele vytváří malou kapku hrdosti, zvyšuje sebedůvěru. Jak den plyne, jedna dokončená úloha se změní v mnoha dokončených úloh za jeden den. Stlaním postele zjistíte, že v životě záleží i na malých věcech. Pokud nedokážete dělat malé věci správně, nikdy nebudete moci dělat velké věci správně. A pokud se vám den nepovede, vrátíte se domů skleslý, uvidíte, že postel je ustlaná – vy sami jste jí ráno ustlali – získáte pocit naděje, že zítřek bude lepší den.

Samozřejmě, že tato myšlenka má hlubší podtext. V plném rozsahu se můžete podívat na celý ceremoniál níže.

 

Zmíňené v textu:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *