stan

Několik typů na levné ubytování po celém SVĚTĚ

Posted on Posted in Blog, Cestování

Několik typů na skvělé, levné, mnohdy zdarma ubytování po celém světě. Seřazené možnosti níže jsou spíše dle oblíbenosti a známosti. Ovšem některé typy jsou pro „pravé“ cestovatele a dobrodruhy.

  1. Starý dobrý známý AirBnB – světová platforma, kde naleznete k pronajmutí téměř vše. Při hledání ubytování v zahraničí jsme našli u Brooklynského mostu auto na přespání za 20 USD/noc nebo dokonce stan v LA. Pokud na jednom AirBnB pobývá více lidí najednou, určitě narazíte na skvělé lidi nebo cestovatele (doporučujeme NYC). Podobná stránka je např. roomorama.com a další. Cenu ubytování můžete srazit kupony (hlavně využívaných v USA) o kterých jsme se zmínili v článku zde.

  2. Pokud jste chtěli někde přespat pár nocí zdarma určitě jste vyhledali couchsurfing.com – v dnešní době spíše mainstream, každý ho má, ale málokdo ho využívá, jak by měl a příjme Vás. Mnohdy jsme rádi za odpověď, ale záleží na destinaci, bohužel někdy i na pohlaví. Z 20 nabídek nalezneme na profilu pouze 3-5 odpovědí. Naše zkušenosti s couchsurfingem jsou ovšem výborné. Bydleli jsme u Americké rodiny v létě 3 měsíce. Úžasná zkušenost, fantastičtí lidé! Otevře Vám to oči, protože se ponoříte do každodenních zvyků, tradic a kultury tamnějších lidí. Dříve se na couchsurfingu „platilo“ uvařením typického jídla z kultury cestovatele. Dnes to už tak platit nemusí.

  3. Podobné couchsurfingu, ale starší verze je hospitalityclub.org – na této stránce se můžete spojit s lidmi, kteří cestují a nabízejí ubytování. Stránka není moc často aktualizována a odpovědi se můžete dočkat, nejdříve až po 14 dnech. Dobré je, že webová stránka funguje a lidi jsou zde aktivní.

  4. Další příležitost pro bydlení zdarma jsou domény jako: housecarers.com ; trustedhousesitters.com ; nomador.com  ; mindmyhouse.com – všechny stránky fungují na stejném principu, hlídáte či pečujete o dům, domácího mazlíčka nebo obojí dohromady. Všechny tyto stránky požadují registraci a zaplacení tzv. fee, které se pohybují v desítkách dolarů. Proto doporučujeme využít stránku nomador.com, kde máte možnost zkontaktovat první tři uživatelé zdarma.

  5. Nejlepší z výše uvedených je určitě stránka worldpackers.com – po založení a vyplnění profilu můžete kontaktovat kohokoliv. Fee se platí až po uzavření „dohody“ s druhou stranou, když máte místo jisté (bývá to do 20USD, záleží na místě). O co tedy jde, stránka sdružuje cestovatele a „hosty“, kteří potřebují pomoci s určitou prací. Vše funguje na dobrovolničení, kde Vás hostitel předem informuje kolik časové dotace (práce) můžete očekávat za týden a kolik dostanete volna za bydlení zadarmo. Práce jsou různorodé, od pořádání párty po učení jazyků.

  6. Dále můžete využít webové stránky pro výměny domů a bytů např. homeexchange.comhomelink.org ; stay4free.com – ideální pokud vlastníte nemovitost nebo jste podnikavá rodina.

  7. Dobrovolničení na farmách po všech kontinentech wwoof.org nebo zkrátka dobrovolničení kdekoliv idealist.org.

 

Spát se dá opravdu kdekoliv

 

Určitě existují další možnosti levného ubytování či spaní zdarma Vámi oblíbené destinaci. Chce to pouze základní znalost angličtiny a na webových stránkách naleznete téměř cokoliv. Pokud jste v nesnázích, vždy můžete využit spacák a karimatku.

Teď si můžeme položit otázku, kdy bylo cestování jednodušší?

Na co čekáme?

 

 

2 thoughts on “Několik typů na levné ubytování po celém SVĚTĚ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *