Zimní spaní v přírodě

Jak na víza (nejen) do Kanady

Posted on Posted in Blog, Cestování

Poznávání cizích destinací je fascinující. Pro ty, kteří se chystají nebo by rádi vyjeli do Kanady, máme zde pár typů a základních informací, jak na to. Nejtypičtějším pracovním vízem na jeden rok je WH (tzv. Working Holiday), které se snaží získat tisíce lidí po celém světě.

O Working Holiday víza se žádá online. Od roku 2016 funguje zcelý nový systém podávání žádosti a výběru uchazečů. Oproti minulým ročníkům, kdy fungoval princip "kdo dřív přijde, ten dřív mele", bude letos možné podávat žádosti v průběhu celého roku. Všichni zájemci budou evidováni kanadským imigračním úřadem v tzv. "pools", kde budou soustředěny všechny žádosti. Kanadský imigrační úřad pak v pravidelných kolech (tzv. "rounds of invitation") pošle určitému počtu náhodně vybraných uchazečů pozvánku k tomu, aby dodali potřebné dokumenty, a dokončili tak žádost o samotné Working Holiday vízum. Upozorňujeme, že podmínky žádosti se mohou rok od roku mírně lišit.

Pro aktuální informace sledujte stránky programu, kde se vyřizují víza International Experience Canada.

 

Na této stránce naleznete informace o vízech (i do jiných destinací než je Kanada), programech, studiích, apod.. Velkou výhodou této mezinárodní agentury je, že mají zastoupení ve Vancouveru (od 4.4. 2016) a znají tak aktuální dění, které může ovlivnit proces (podmínky) získání víza:

http://kanada.informationplanet.cz/studium-v-zahranici-skoly-kanada

 

Na tomto blogu naleznete průvodce pro WH víza. Přesně do detailů popsané postupy, různé typy, co máte udělat, jak na to:

http://jakdokanady.cz/viza-do-kanady/working-holiday-viza-kanada-2016-zazijte-kanadu-2016/

 

Kdo by měl stále problém se zorientovat, video níže vám pomůže:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *