Jak (levně) cestovat po USA

Jak (levně) cestovat po USA

Posted on Posted in Blog, Cestování

Všichni Američané hojně využívají slevy, kupóny a různé marketingové akce. Společnosti, na přesyceném trhu, chtějí přitáhnout co nejvíce zákazníků, aby právě oni nakoupili u nich. Proto se zde v článku dozvíte, jak využít této příležitosti ve vlastní prospěch, i když jedem „pouze“ cestovat po Americe.

Prvně bychom Vám rádi ukázali web

https://www.wanderu.com

Kde jsme pořídili zpáteční cestu autobusem z NYC do Washingtonu za 59 $ pro dvě osoby. Musíte být trochu flexibilní a smířit se s tím, že cestujete přes noc. Stránka srovnává různé dopravce napříč celou Amerikou. Je jen na Vás kam chcete vyrazit. Stránka srovnává i železniční dopravu. Můžete si nakombinovat cestu vlakem přes celou Ameriku. Stránka je spolehlivá a funguje bez problémů.

 

Pokud byste chtěli raději cestovat autem, určitě využijte stránky jako

http://www.rentalcars.com/

https://www.kayak.com/cars

https://www.skyscanner.net/carhire

https://www.rhinocarhire.com/

Srovnejte různé ceny napříč celým internetem. Po nalezení nejlevnější nabídky můžete cenu ještě srazit.

 

Ptáte se jak?

Využijte google, kde zadejte jméno společnosti a „coupon“ určitě Vám google nalezne spousty a spousty kupónů. Chce to jen zkoušet než naleznete ten praví. My jsme srazili cenu auta vypůjčeného na 10 dní o skoro 200$!!! Zde jsou příklady stránek, kde můžete nalézt slevové kupony a snížit tím své náklady.

https://www.joinpiggy.com/

https://www.groupon.com/

 

Pokud Vám jde o přesun letecky, například ze západu na východ nebo naopak, určitě využijte Váš oblíbený portál, kde vyhledáváte letenky. Ovšem z naší zkušenosti nejlevnější byl Český server https://www.kiwi.com/ nyní dnes přejmenovaný na

https://www.kiwi.com/

 

Nebojte se o cenu říci!

V mnoha velkých společnostech je nasazená příliš vysoká cena za produkt či službu, která se nabízí. Většinou společnosti chtějí tržit více na turistech nebo majetnějších lidech z Evropy či Asie. Proto jakékoli pochybení, škrábanec na autě či chyba rezervačního systému Vám může ušetřit spousty dolarů nebo přichystat o třídu komfortnější vozidlo.

 

Malý případ z půjčovny kol ze San Francisca…

Měli jsme rezervaci na kola pro tři osoby na celý den. Sjednaná cena byla přes internet o pár dolarů levnější, tak jsme této nabídky využili. Kolo byla ze základní, normální třídy. Přijdeme do půjčovny a slečna se nás zeptala, jestli nechceme za malý poplatek kolo „upgradovat“ na vyšší třídu – komfortnější a lepší kolo. Když jsme odmítli, tak nám stejně vypůjčila kola, která patřila do vyšší třídy, protože základní třídu neměla na půjčovně.

Zkušenost s menší společností

Jednoho dne jsme potřebovali koupit ochranné sklíčko a obal na mobilní telefon. Při vybírání krytu v jednom stánku v obchodním centru nám prodavačka sdělila, že při zakoupení obou produktů nám dá slevu a oba koupíme za 30$ (stejně nesmyslná cena) a to byl nejobyčejnější produkt z jejich nabídky. V druhém obchodním centru po rozhovoru s prodavačem a po sdělení, že v prvním centru nám prodají produkt za 30$, jsme dostali mnohem větší slevu za lepší produkt.

 

Co z toho vyplývá?

Nebát se mluvit a stát sebevědomě za svým. Ceny bývají vetšinou hodně nadsazené a jedině, jak se Vám je podaří snížit je přátelskou komunikací a prozíravostí. Pokud se Vám to nepodaří, prostě zkuste společnost o kus dál. V těchto základních službách, které při cestování využíváme je konkurence většinou vysoká a určitě narazíte na cenu, která Vám bude vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *