harmonie

Akupresurní (masážní) matrace

Posted on Posted in Zdraví

Skvělá a účinná věc, která Vás zbaví stresu, bolesti (nejen zad) a prokrví celý Váš organismus. Akupresurní (masážní) matrace Vám navodí pocit skvělého psychického i fyzického uvolnění. 


masážní akupresurní matrace

Při prvotním použití zažijete úžasný pocit prokrvení svalů uvolnění těla. Při dlouhodobějším používání se odplavují škodlivé látky a metabolity.

Akupresurní matrace nemá žádné věkové či jiné omezení. Použít jí může kdokoliv, kdo má bolestivá záda, klouby a další. Velmi se osvědčuje použití u osob s chronickou bolestí bederní páteře, bolestmi kyčlí, krku či ramen, s problémy spánku a pro osoby kteří pracují dnem i nocí. Benefity používání jsou jednoduchost a poslouží jako levnější varianta než navštěvování specialisty, který by se Vám musel věnovat min 2x měsíčně.

 

Jak používat akupresurní matraci?

Podložku můžete umístit kamkoliv, kde si najdete chvilku pro denní masáž (židle, postel, lavička,..). Někteří lidé doporučují využít matraci ihned po probuzení, zbavíte se tím toxinů i dalšího “odpadu” v těle a okysličíte (probudíte) tím své tělo. Dále byste měli vypít alespoň půl litr tekutin před použitím matrace pro zlepšení efektu, který vyplaví toxiny. Další typy:

  • Pro zvýšení intenzity lehejte či usedejte na matraci bez oděvů
  • Pokud je bolest nesnesitelná, nejdříve vyzkoušejte polohu v sedě (např. na židli)
  • Používejte matraci přibližně 20 min každé ráno a večer
  • Prvních 3-5 min zkuste bolest vydržet, měla by sama odeznít
  • Pokud používáte matraci na obličej, břicho a hrudník, buďte nesmírně opatrní

 

Užitečné odkazy:

8,000 Spikes of Relaxation

Can modern day „bed of nails“ help back pain?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *